Reprezentácia SR „A“

Prvý zápas v seniorskej reprezentácii som odohral v Žiline 19. novembra 2008 proti Lichtenštajnsku. Môj prvý reprezentačný gól som dal proti rakúskemu týmu FC St. Veit. Ten tvorili nielen hráči tohto treťoligového rakúskeho klubu neďalekého Klagenfurtu, ale aj futbalisti z okolitých týmov, ktorí spolu vytvorili treťo-štvrtoligový výber Korutánska. Prípravné stretnutie bolo v rámci prípravy na blížiace sa majstrovstvá sveta v Juhoafrickej republike 2010.

Vzhľadom k tomu, že som neodohral ani jeden kvalifikačný zápas na MS v Juhoafrickej republike, bolo moje nominovanie na záverečný šampionát veľkým, ale strašne príjemným prekvapením. Účasťou na MS sa mi splnil môj sen. Zahrať si proti najlepším týmom sveta bola pre mňa veľká skúsenosť. Nesmierne som si to užil, ako všetci moji spoluhráči.

Predstavili sme sa v základnej F-skupine v konkurencii Nového Zélandu, Paraguaja a Talianska. Prve 3 minúty na šampionáte som si pripísal na záver zápasu proti Novému Zélandu. Môj debut nebol moc pekný, pretože sme v 93 minúte dostali vyrovnávajúci gól na 1:1. V nasledujúcom zápase proti Paraguaju som do boja nezasiahol a zápas sme prehrali 2:0. Posledný zápas v skupine som nastúpil v základnej zostave proti Taliansku. Stáť pred vypredaným štadiónom a počuť slovenskú hymnu bol úžastný pocit. Proti „squadra azzurra“ sme začali veľmi dobre a na súpera sme vleteli s vedomím, že nemáme čo stratiť. Táto taktika sa nám vyplatila a Talianov sme nepúšťali do poriadnej šance. Podarilo sa nám streliť prvý gól v zápase a k tomu sme ešte mali ďaľšie šance. Prvý polčas skončil výsledkom 1:0 pre nás a v druhej časti sa nám podarilo zvýšiť náskok na 2:0. Tento zápas sme si všetci užívali, ale potom začali Taliani hrať svoju hru a poriadne nás dostávať pod tlak. Podarilo sa im znížiť stav, ale potom na ihrisko nastúpil Kamil Kopúnek a hneď prvým dotykom zvýšil náš náskok na 3:1. Viesť pred koncom zápasu bol úžastný zážitok. Talianom sa ešte podarilo gólom znížiť výsledok na 3:2, ale to už bolo z ich strany všetko. Po záverečnom hvizde sme sa tešili z postupu do osemfinále, kde nás čakala reprezentácia Holandska. Na zápas s "oranjes" som nastúpil v základnej zostave. V tomto dueli sme prehrali 2:1 a nepodarilo sa nám postúpiť do ďalšej fáze MS. Po vyradení sme boli síce všetci sklamaní, ale z celkového účinkovania na MS sme určite nemuseli byť.