Trabzonspor

Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka prestupil z talianskeho AC Miláno do tureckého prvoligového klubu Trabzonspor, kde sa pripojí k svojim slovenským kolegom Matúšovi Berovi a Jánovi Ďuricovi.

Slovenský záložník Juraj Kucka spečatil svoj prestup do tureckého Trabzonsporu podpisom trojročného kontraktu, pričom suma transféru dosiahla spolu s bonusmi 8 miliónov eur.

Informáciu o podpise zmluvy potvrdil aj Jurajov agent Karol Csontó zo Stars&Friends, pre ktorého je to druhý veľký prestup v priebehu pár dní. „S Jurajom sme o možnostiach prestupu diskutovali už dlhšie a aj ponúk sme mali viacero. Tie z Turecka mal Juraj už aj pri prestupe do Milána, ale napokon sa rozhodol zostať ešte v Taliansku. Turecko je krajina, kde sú v súčasnosti skutočne vytvorené ideálne podmienky vo futbale, čo bolo vidno aj na tom, ako fanúšikovia prijali Juraja už na letisku. Prišlo tam viac ako 11 000 ľudí. Osobne som veľmi rád, že sa nám v Stars&Friends úspešne podarilo zrealizovať aj tento transfér,“ vyjadril sa Karol Csontó.

„Z Talianska, ktoré sa na viac ako 6 rokov stalo mojím prechodným domovom odchádzam do úplne nového prostredia, a preto sa teším na všetky nové výzvy, ktoré ma tu čakajú ako aj na chalanov zo Slovenska, s ktorými budem v jednom tíme. Každý prestup beriem z hráčskeho pohľadu ako možnosť zdokonaľovať sa a posúvať sa futbalovo vpred,“ povedal na margo prestupu Kucka. Juraj Kucka prestúpil do tureckého klubu z AC Miláno, kde pôsobil dve sezóny, predtým pôsobil 4 sezóny v talianskom klube FC Janov.


Sezóna Zápasy Minúty Góly ŽK ČK
2017/2018
Ste už zaregistrovaný/á?
Užívateľské meno
Heslo
Zapamätaj si ma
open