Mali sme to udržať

25.1.2016

V ostatných zápasoch sa Milánu pomerne darí a zlepšené výkony predvádzal aj náš Juraj Kucka. Ten sa po výbornom výkone a krásnej prihrávke na gól Boatenga proti Fiorentine, hotoval aj na Empoli. Práve proti mužstvu z Florencie nastúpil Juraj síce až na záverečných 20-minút, no famóznou prihrávkou vysunul do šance Boatenga, a ten poistil výsledok na 2:0.

Pre Juraja však bolo oveľa dôležitejšie poznanie, že jeho mužstvo zahralo proti silnej Fiorentine výborne celých 90-minút. Nie vždy tomu tak totiž bolo. Preto sa Miláno tešilo na dôležitý zápas proti nevyspitateľnému Empoli. Žiaľ, stalo sa presne to o čom vravel Kuco. AC MIláno až dvakrát prišlo o vedenie v zápase. Výsledkom tak bola iba remíza 2:2:

"Vedeli sme, že v Empoli to nebude ľahký zápas, čo sa aj potvrdilo. Domáci hrajú pekný futbal, ale zápas sme začali lepšie my, keď sme už v 8. minúte išli do vedenia. Domáci mali viac z hry, ale my sme boli pozorní až do 32. minúty, keď sme im nechali voľný pravý priestor, a oni to využili. Druhý polčas sme opäť začali dobre a už po piatich minútach sme išli opäť do vedenia. To sa nám však podarilo udržať len na niekoľko minút a po štandardnej situácii sme inkasovali. Je to škoda, lebo takéto zápasy musíme vyhrávať. Dva razy sme viedli a mali by sme si to dokázať udržať. Doplácame na to celú sezónu a prichádzame o dôležité body," zhodnotil Juraj.

Kuco do zápasu nenaskočil a AC Miláno je momentálne na 6. mieste talianskej Serie A.