Juraj verí v obrat k lepšiemu: Milánsky tank vie, čo AC vráti späť na výslnie

11.8.2016

Slovenský futbalový reprezentant v službách talianskeho klubu AC Miláno Juraj Kucka vyslovil presvedčenie, že "rossoneri" neboli v uplynulej sezóne 2015/2016 dostatočne súdržným mužstvom. Podľa 29-ročného rodáka z Bojníc by sa situácia mohla obrátiť k lepšiemu po príchode nového trénera Vincenza Montellu.

"Tréningy pod vedením kouča Montellu sú zábavné a to je veľmi dôležité. Pri veciach, ktoré počas prípravy vymýšľa, naozaj vidíme, že každý nácvik má svoj zmysel. Dúfam, že sa nám to v ostrých zápasoch podarí preniesť do praxe. Sezóna 2016/2017 by mohla byť tým rokom, keď sa AC Miláno konečne vráti späť. Nepochybne by to bolo vďaka trénerovi Montellovi. Musíme znova objaviť náš hlad po víťazstvách a dokázať, že nám záleží na tomto klube. Súčasný milánsky tím sa bude opierať o tri piliere - trpezlivosť, silu a nádej," vyhlásil Kuco pre denník La Gazzetta dello Sport.

Juraj oblieka dres tímu zo San Sira od konca augusta minulého roka, keď prestúpil z FC Janov. "Viem, že priaznivci nášho klubu nečakali medzi posilami moje meno, snívali o zvučnejších futbalistoch. Momentálne som veľmi šťastný, podľa môjho názoru som dokázal, že si zaslúžim hrať za AC Miláno. Tento klub bol a stále je mojou životnou šancou. Myslím si, že som sa jej zhostil dobre. Už v Janove som patril k lídrom mužstva. Nemyslím tým, že som hráč, ktorého nasleduje celé mužstvo. Povedzme, že spolu s niekoľkými staršími spoluhráčmi patrím k akýmsi oporným bodom tímu," doplnil niekdajší hráč MFK Ružomberok či pražskej Sparty.

Sezóna 2016/2017 bude z pohľadu AC Miláno treťou v rade, v ktorej sa slávne mužstvo nepredstaví v európskych pohároch. Na niečo podobné nebola futbalová verejnosť v minulosti v prípade druhého najúspešnejšieho klubu histórie Ligy majstrov (vrátane Európskeho pohára majstrov sedem trofejí, pozn.) zvyknutá.

"Pokiaľ ide o naše ciele, v prvom rade sa musíme čo najskôr vrátiť na európsku pohárovú scénu. V minulej sezóne sme urobili príliš veľa chýb. Neboli sme súdržní, pokiaľ ide o výkony na ihrisku. Myslím si, že najdôležitejším predpokladom pre úspech je vytvorenie skutočného jednoliateho tímu, ktorý bude držať pokope. S trénerom Montellom sa nám to môže podariť. Ak sa tak stane, môžeme prežiť úspešnú sezónu. Túžim zažiť veľký európsky duel v drese Milána a vidieť pritom zaplnené San Siro," nadviazal Juraj, ktorého pre jeho herný štýl často prezývajú "tank".

"Nazval ma tak bývalý tréner Siniša Mihajlovič. Je to spôsob mojej hry, nikdy neodtiahnem nohu zo súboja. Páči sa mi, keď ma ľudia nazývajú bojovníkom. Na druhej strane si uvedomujem, že nie som hráč, ktorý by na trávniku rozdával rozhodujúce prihrávky. Nemám na to techniku. Hrám len jedným spôsobom: hodím si loptu dopredu a bežím za ňou," skonštatoval autor piatich reprezentačných zásahov, v milánskom drese zatiaľ s jedným gólovým zárezom.

Zdroj: SITA
Foto: SITA

Ste už zaregistrovaný/á?
Užívateľské meno
Heslo
Zapamätaj si ma
open